Žiūrovų pageidavimu, vasario 14 d. 20 val. skelbiamas  PAPILDOMAS grupės „Ambrozija“ 25 – ečio šou kartu su „Sadūnais“ koncertas. Bilietai jau parduodami

 
apie_mus

Žodžio „Ambrozija“ reikšmė įvairiose šaltiniuose aiškinama skirtingai: vienur tai gėlė, sukelianti alergiją, kitur Dievų maistas arba ... kokteilis iš egzotiškų vaisių su šlakeliu romo. Kaip kam labiau patinka. Tačiau tikroji „Ambrozija“ šiandien – tai Giedrius Viduolis, Kęstutis Matelis, Jonas Buziliauskas . Jie vienintelė humoristų grupė sėkmingai gastroliuojanti po Lietuvą ir turinti nuolatinį žiūrovą, o pavadinimas „prilipo“ nuo dainos „Mano namas vijokliais apaugęs“, kur žodį „vijokliais“ pakeitė žodis „ambrozijom“.

„Ambrozijos“ karjera prasidėjo nuo paprasto koncertinio numerio 1989 – aisiais, kai Rokiškyje , kur gyvena grupės nariai ypač buvo populiarios humorianos. Vienoje jų vyriškoji folklorinio ansamblio „Gastauta“pusė – A. Svidinskas, V. Žvirblis ir G. Viduolis parodė žiūrovams dainų popuri retro stiliuje. Debiutas buvo vykęs. Tuomet prie kolektyvo prisijungė kultūros namų režisierius J. Buziliauskas, garso operatorius, muzikos kūrėjas A. Bagdonas. CNV_000034

Giedrius ViduolisKestutis_Matelis

Apie 1990 – uosius, koncertinei agentūrai POP CENTRAS pakvietus juos į anekdotų čempionatą Kauno sporto halėje, „Ambrozija tapo žinoma platesnei auditorijai. Per agitbrigadų konkursą juos pirmą kartą pamatė ir sostinės publika. Vasaros metu „Ambrozija“ buvo pakviesta dalyvauti koncertiniame ture „Durnių maršas“ po įvairius Lietuvos miestus kartu su kitomis Žinomomis Lietuvos humoro grupėmis. Į stadionus tuomet susirinkdavo per 15 tūkstančių žiūrovų. Tai buvo pakankamai aktyvus veiklos periodas.1993/1994 – ieji – permainų metas. Grupę paliko A. Svidinskas, V. Žvirblis, J. Buziliauskas, tačiau vietoj jų į „Ambroziją“ K. Matelis, o koncertų organizatoriumi tapo G. Žilėnas. Tuo pat metu prie grupės prisijungė vaikų teatro režisierius E. Galvydis. Pastarojo iniciatyva programos pakrypo kita linkme. Kiti trys metai „Ambrozijos“ gyvenime buvo skirti vaikiškų programų – spektaklių kūrimui. Vieno jų, spektaklio „Sviedinukas Greituoliukas“, garso takelį išleido garso įrašų leidybos firma „Bomba“.
1996 – aisiais kolektyvas vėl keitėsi: išėjo E. Galvydis ir A. Bagdonas, bet sugrįžo J. Buziliauskas.

1997/1998 – aisiais humoristai atsikovojo pozicijas, atsirado paklausa, atgimė koncertai. Nuo 2000m. iki 2003m. nuolat dalyvaudavo populiariausiame šalies humoro renginyje „Lietuvos komiko vakaras“. 2001 – aisiais į kolektyvą įsiliejo pirmoji moteris, V. Mičiulienė, jo istorijoje, bėje jau metus besifilmavusi bendrame TV projekte „Nosis“ įnešdama „Ambrozijon“ naujų spalvų ir palikusi „Ambroziją 2008 metais. 2009 metų rudenį kolektyvas atšventė 20 metų kūrybinės veiklos jubiliejų.
tw3_promo_019

CNV000024


2011 metų rudenį kolektyvą paliko J. Buziliauskas. Dabar grupės sudėtyje -  G. Viduolis ir K. Matelis.
Šiandien "Ambrozija" per metus surengia apie 100 koncertų, turi savo auditoriją ir yra tapę Lietuvos humoro klasikais. Kolektyvo populiarumo raktas yra tai, kad jie neverčia žiūrovų daug galvoti, situacijas ima iš gyvenimo, bet tuo pačiu jų humoras visuomet turi „antrą planą“, nėra paviršutiniškas, o programų „vinis“ – bendražmogiški dalykai.